Hakkımızda

Ensar Metal

Yüksek hassasiyette, otomasyonlu ve müşteri beklentileriyle uyumlu oluşturulan makine parkımızda çeşitli Alaşımlı Çelikler (Karbon, Otomat, Islah, Paslanmaz), Alüminyum, Pirinç, Pik Döküm malzemeleri titiz bir şekilde işleyip, teknolojinin gereklerine uygun ölçüm methodlarının kontrolü dahilinde sevkiyatlarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Sürekli İyileştirme

Dünyadaki gelişmeler, yeni teknolojiler yakından takip edilerek uygulanabilir olanlar, firma bünyesine kazandırılır. Bünyemizde bulunan otomasyon bölümü ile her türlü otomasyon çözümleri tasarlanır ve uygulanır. Verimlilik ve kayıplar sürekli olarak takip edilerek problem çözme ve Kaizen ekipleri ile eksiklikler tamamlanır.

Üretimimiz Çevre Yönetim Sistemlerine uyumlu şekilde gerçekleşmektedir. Üretilen parçaya has proses hazırlandığı için kısa zamanda, kaliteli ve düşük maliyetli çözümler sunulur.

Makine parkımızda yeralan tezgah türleri
 • Tek ve Çift İş Milli, Çok Eksenli Tornalar
 • 3, 4 & 5 Eksenli CNC Dikey İşleme Merkezleri
 • CNC Puntalı Taşlama Tezgahları
 • CNC Kayar Otomatlar
 • Transfer Tezgahları (Parçaya ve prosese has, yüksek adetli özel üretimler)
Otomotiv, makina, elektrik elektronik, iş makinaları, otomasyon, sanayi makinlalarının çelik ve çelik dışı metalden yapılmış parçalarının, yedek parçalarının ve ekipmanlarının imalatını yapmaktayız...
Kalitenin Adresi, Ensar Metal

Firmamız, her türlü metal işleme, saç kalıpçılığı, pres baskı, revolver torna, CNC, testere, enjeksiyon, pres döküm parçaları, sac, paslanmaz ürünleri, otomasyon ürünleri, oto yedek parça imalatı, boru bükme, metal kesim, kaynak fason işleri konusunda Tuzla'da yer alan fabrikalarında müşteri ve çözüm ortaklarına ürün ve hizmet sunmaktadır.

Üstün Kaliteli ürünleri, ekonomik fiyatlar ile müşterilerine sunmak ENSAR Metal'in misyon ve vizyonudur. Tecrübeli kadrosu ile müşterilerin karşılaştığı problemleri yerinde ve hızlı bir şekilde çözerek her zaman üreticinin yanında yer almaktadır. Gelişen rekabet ortamında müşterilerin Yüksek kalite, Uygun Fiyat, Hızlı hizmet üçgeni içerisinde hizmet vermektedir.

Tarihçe

Firmamız 1997 yılında Alm. Pres döküm parçalarına yüzey ve talaşlı imalat yapma amacıyla kurulmuştur.

2002 yılında paslanmaz çelik ürünleri ve otomat ürünleri yaparakta ihracaat yapmaya başlamıştır.

2004 yılında 400 m2 alanda Perpim sanayi sitesine taşınarak daha verimli ve kaliteli ürünler çıkarmak üzere sanayi bölgesinde yerini almıştır.

2008 yılında 1000 m2 alanda Ortim sanayi sitesine taşınıp makine parkını cnc işleme ve torna yatırımı yaparak daha kaliteli ve verimli projeler üretmeye başlamıştır.

Ürettiğimiz kaliteli ürünleri 2010 yılında Iso 9001 sertifikası alarak belgelendirmiştir.

Vizyonumuz

 • Her türlü metalin hassasiyetle işlenmesinde, hizmet ve ürün kalitesiyle sektörde tercih edilen birinci marka olmak.

Misyonumuz

 • Müşterilerimize en kaliteli ürün ve hizmeti sunmak temel ilkemizdir. Sürekli gelişme anlayışı ile hizmet ve ürünlerimizi en kaliteli, en ekonomik şekilde ve istenilen teslim süresinde üreterek, müşterilerimizin sürekli memnuniyetini sağlamak ve vazgeçilmez tercihi olmak için var gücümüzle çalışmaktayız.
 • Teknolojik gelişmeler takip edilerek makine parkurunu sürekli yenileyerek üretim kalitemizi sürekli artırarak müşteri beklentilerine hızlı cevap verebilmekteyiz.

Kalite Politikamız

“METALDEN MAKİNE VE SANAYİ YEDEK PARÇALARININ (TALAŞLI) TASARIMI, İMALATI, İŞLENMESİ VE SATIŞI" kapsamı ile merkezinin bulunduğu Tuzla Belediyesi sınırları içinde yer alan adresi: ORTİM SANAYİ SİTESİ L BLOK, NO:1-2-3 BIYIKLI MEVKİ, TEPEÖREN, TUZLA / İSTANBUL, fiziki sınırları içerisinde yer almakta olan ENSAR METAL İNŞAAT GIDA TEKSTİL TURİZM SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak geniş görüşlülük, vizyon, misyon ve değerlerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz Kalite Politikası ile

 • Bulunduğu Sektöre Liderlik Etmeyi,
 • Müşterilerimizin Zaman, Kalite ve Maliyet Beklentileriniz Karşılayarak Memnuniyetlerini Sağlamayı,
 • Sektörde Karşılanmamış Talebe Odaklı Olarak Hizmet Vermeyi,
 • Sektöre Dair Yeniliklerin Takipçisi Olmayı, Sektöründe Yeniliklerle Öncü Ve Aranılan Marka Olmayı,
 • İnsana Değer Veren Güvenilir, Dürüst, Disiplinli Ve İstikrarlı Olmayı,
 • Ulusal ve uluslararası mevzuatlara uyumlu çalışmayı,
 • Şirket Çalışanlarına Verilen Eğitimlerle Üretim Ve Hizmet Bilincini Geliştirmeyi,
 • Tüm Çalışanların Katkılarıyla Sistemi Sürekli İyileştiren, Faaliyet Alanını Rekabet Koşullarına Uyumlu Olarak Geliştirmeyi Taahhüt Etmektedir.,